Sienų šiltinimas naudojant kokybiškas medžiagas

 

siltinimas-ekovataDaugeliui iš mūsų tenka  susidurti   su tokia problema kaip  šalti namai. Kad ir kaip  efektyviai veiktu šildymo  sistema labai dažnai  šiluma ilgai neužsilaiko namuose ir galų gale ji nėra  patogi  jūsų gyvenimui.  Tokia  situacija gali  sukelti pakankamai daug nepatogumų ir gali  sukelti riziką sveikatai, juk šaltuose namuose taip paprasta peršalti  arba  susirgti  angina.  Deja nei senų namų gyventojai, nei tokie žmonės, kurie gyvena naujuose namuose nėra  apsaugoti nuo tokių problemų. Jei jūs esate  šaltų namų savininkas, tokiu  atveju jums tik lieka  viena išeitis tai sienų  šiltinimas.  Egzistuoja keli  būdai kaip gali  būti  apšildyta  siena, iš išorės ir iš vidaus.  Kaip taisyklė, specialistai rekomenduoja atlikti  būtent išorinį  apšildymą, kadangi  vidinis  turi savo ypatybes ir yra kur kas sudėtingiau  atliekamas. Tačiau reikėtų  skirti dėmesį abiem būdamas.  Kaip gi yra  atliekamas  sienų šiltinimas?  Šios procedūros yra neįmanoma  atlikti jei  namas yra  istorinė vertybė, jei yra numatyta  siūlių deformacija, jei už sienos yra kokia nors nešildoma patalpa, pavyzdžiui, liftas. Jei aplinkybės arba jūsų namas jus priverčia atlikti  būtent  sienų šiltinimą iš vidaus, tokiu  atveju jums reikia ypatingą dėmesį  atkreipti į šilumą izoliuojančias medžiagas, kurias jus naudosite  darbų metu.  Kadangi esant vidinei sienų  izoliacijai labai  staigiai pakyla sienų drėgmė, yra  būtina  pasirinkti  tokią medžiagą, kurios nuolat neveiks drėgmė, o tai reiškia, kad mineralinė vata ir gipso kartonas turėtų  būti  išbraukiamos iš šio sąrašo.

Sienų  šiltinimas turi  būti  atliekamas naudojant tokias šiltinimo medžiagas, kaip putų poliuretanas. Tai yra neblogas variantas, tačiau jis yra  sudėtingai  naudojamas, kadangi  tenka  atlikti specialų montavimą, kad  sustingtu medžiaga.  Putų  polistirolas yra dar viena  šiltinimui tinkama  medžiaga. Na ir žinoma nereikia  pamiršti  tokios medžiagos, kaip  ekovata, kuri yra  ekologiška ir nepadarys jokios žalos aplinkai.  Daug paprasčiau ir  efektyviau  yra  atliekamas išorinis sienų šiltinimas.  Jis yra  atliekamas paprasčiau, nei vidinis . Keliami ne tokie dideli reikalavimai.  Taip pat egzistuoja ir kiti privalumai apie kuriuos  reikėtų paminėti, tai  apsauga nuo  oro ir  atmosferos poveikio.  Taip pat yra būtinas  garų pralaidumas stabiliame  lygyje, užtikrinamas palankus mikroklimatas jūsų kambariuose, suteikiama papildoma  apsauga nuo  įtrūkimų  atsiradimo ir sienų deformacijos.  Išorinis  sienų šiltinimas turėtų  būti patikėtas specialistams, tokiu  būdu jūs gausite  garantuotai gerą rezultatą, o atitinkamai ir gerą namą,kuriame visada  bus patogu ir jauku.
Yra žinomas tas  faktas, kad  tokia  statybos  stadija, kaip namo šiltinimas turi labai didelę reikšmę, tačiau tikrai ne daug kas įsivaizduoja  kokią reikšmę  turi šie procesai.  Kaip galima pasiekti, kad namas būtų tinkamai apšildytas?  Tai galima pasiekti jei bus tinkamai  apšildytos jūsų namo  sienos, tačiau  atitinkamai sienų šiltinimas turi  būti  atliekamas naudojant tik kokybiškas medžiagas. šiuolaikiškos  naudojamos medžiagos  yra lengvos,  atsparios šalčiui ir turi  mažą  šilumos pralaidumą.  Medžiagos  gali  būti naudojamos  tiek  statant naujus namus, tiek  ir remontuojant jau turimą namą.  Kai yra  apšildomas namo fasadas šiuolaikiškos  medžiagos ne tik  sumažins  šilumos praradimą, tačiau ir padės  sutaupyti  apšildant namą. Sienų šiltinimas padės  apsaugoti namą nuo  atmosferos kritulių poveikio ir temperatūros  svyravimo, tuo pačiu ženkliai  išaugs jų naudojimo laikas.   Kaip  gi statinys praranda šilumą?  Pagrindiniai šilumos praradimai vyksta  būtent  per tarpus ir sienas. Kadangi  sienos užima didelį plotą, per  jas yra prarandamas didelis  šilumos kiekis,  su  tuo  yra  susijęs   fasado šiltinimas.